Dyskusja o Leopard 2 tylko na paradę? (Komentarz) #gdziewojsko Leopardy na złom?


- notariusz Kisielewicz Lublin – tu zobacz http://www.notariusz-kisielewicz.pl/
- A to mój filmik o Leopardzie 2 ^^
https://www.youtube.com/watch?v=-Je2wlOduLQ
- Jedna rzecz została pominięta w tym rzetelnym materiale. Mianowicie czynnik ludzki. Od żołnierzy czołgistów zależy dużo czyli wyszkolenie. Podejrzewam że PT-91 z dobrą załogą jest w stanie pokonać 2 czołgi T-90 z łebkami bez większego doświadczenia bo tam się walczy o życie. A poza tym nasi decydenci to banda szmaciarzy tak czy siak. Tyle zaprzepaszczonych projektów że dramat. Dlaczego systemu Loara wojsko nie zamawia ? Mówiło się o polskiej tarczy antyrakietowej i kiedy ona powstanie za 15 lat ? Gdybanie jak rozwijać park pancerny teraz to lepiej zastanawiać się po ile rubel będzie stał w Warszawie jako oficjalna polska waluta. Trzeba rozwiązań szybkich. Dokupić L2A5 i systemy rakietowe dalekiego i średniego zasięgu.
- Jak zwykle, bardzo ciekawy materiał. A czy mógłbyś zrobić materiał odnośnie polskich f-16
- Pamiętajcie iż w kwietniu 2015 Welt am Sonntag ujawnił iż wolframowe pociski Leoparda 2 nie są w stanie przebić pancerza rosyjskiego T-90, ani zmodernizowanej wersji T-80. W związku z tym Niemcy podjęli decyzję o modernizacji amunicji do Leopardów. Będzie ona jednak pasować tylko do najnowszej wersji Leoparda 2 A7.
- A zaawansowane systemy oszukujące radary, termowizję i optoelektronikę to Pikuś?
- ja wlasnie ostatnio slyszalem od znajomych ze leosie są g... no i nie wiedzialem skad im sie to wzielo. teraz juz wiem. onety itp szczują ludzi. typowe
- Czy to prawda, że amunicja do naszych żuczków leżą w niemieckich magazynach?
- Gdyby Polska była Polską, w obecnej sytuacji powstało by ministerstwo wojny,złożone z inżynierów,techników, a przede wszystkim, z ludzi z wyobraźnią jak ty. Pytanie mam   Co sadzisz o PL-01 Concept ? Mam wieści z pierwszej reki ,ze większość elektroniki ma pochodzić z Izraela. Prorodzinne powiązania władzy naszej  ,czy zbieg okoliczności ? Co sadzisz o tej tankietce itp. ?
- Wejść w kooperację z Izraelem w temacie Merkawa.Czołg stworzony na nasze niziny.
- Z tego co pamiętam na początku odwilży w latach 90 tych, niemcy przeprowadzili test wytrzymałości pancerza t 72 m 1 czyli słabszej eksportowej wersji tego wozu. Okazało się, że wielokrotnie trafiany przód wieży, był w stanie wytrzymać trafienia pociskami  DM 33 z odległości większych niż 1500 m, choć margines był tutaj dość szeroki,  także nie jest do końca prawdą to co mówisz, jakoby wozy radzieckie - rosyjskie były podatne na zniszczenie przez posiadaną przez nas amunicję. Dodajmy do tego, że pojawiają się coraz to nowsze wersje ciężkich pancerzy reaktywnych np. relikt, które osiągają dość dobre właściwości osłabiania penetratorów.
http://www.angelfire.com/mi4/armania/armor/armour/t72/T72M1.html
- Czy do naszych leopardów 2a5 , nie można wsadzić tej dłuższej lufy ? , czy wymaga to jakichś dużych zmian konstrukcyjnych ? .Jestem dopiero początkujący w sprawach  wojskowości , więc byłbym wdzięczny za odpowiedz :D
- Aż miło posłuchać kompetentnego i fajnie wysławiającego się człowieka.Gratuluję pomysłu i realizacji cyklu.
- 1:05. To tylko wieża obserwacyjna czy pozwala ona na pokonywanie rzeki w całkowitym zanurzeniu :O ?
- Niemcy i Francuzi dogadują się w sprawie budowy Leoparda 3. Zamiast bawić się w jakieś Concepty należy włączyć się w ten proces. Spróbować ulokować produkcje niektórych elementów w naszym kraju. A na końcu zaopatrzyć się w te czołgi i mieć najlepszy sprzęt na świecie.
- Kraby pojadą do Świętoszowa i Żagania. 15 i 21 Brygada otrzymają haubice Kryl.
http://www.defence24.pl/news_kraby-pojada-do-swietoszowa-i-zagania-15-i-21-brygada-otrzymaja-haubice-kryl
Co sądzisz na ten temat ?.
- http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,17840518,Przygotowania_do_parady_na_Dzien_Zwyciestwa,,1.html
- Bardzo cenie sobie rzetelne materiały. Gratuluje, obyś tworzył to dalej.
- każda kobieta przyzna że długość armaty ma znaczenie :P
- Tak się zastanawiam, tanie Leopardy na rynku już się praktycznie skończyły (może Szwajcarzy mają jeszcze nieco do sprzedania), tymczasem Amerykanie wprowadzili w ostatnich latach spore redukcje. Może nasz rząd powinien się zorientować czy nie dało by się kupić wycofane amerykańskie abramsy? I całkowicie zastąpić nasze t-72 i twarde.
- Największy problem z komentatorami w internecie jest taki, że nie weryfikują informacji, myślą, że jak przeczytają coś na onecie albo nawet w bardziej wiarygodnych portalach to są specjalistami w dziedzinie. Natomiast bicie piany na podstawie artykułów w pismach takich jak Fakt czy inny The Sun/Bild... ciemna masa i głupota. Najlepiej by było jakby w necie człowiek wraz z IP nosił imię i nazwisko - mnie by to nie przeszkadzało.
- Więcej ciekawych nie ma już?

Dane szczegółowe:

Tytuł: Leopard 2 tylko na paradę? (Komentarz) #gdziewojsko Leopardy na złom?.
Oglądalność: 38202.
Czas: 13m 48s w s.
Ocena: 1259 w punktach, wyższa lepiej.
Zobacz: nic nie ma do tej walki.


Wasza ocena: