Dyskusja o Kropki na spodzie puszki - piwne mity odc. 5.


- Opinie i zdania tu macie
- Znawco najpierw stestuj piwo z 4 kropkami(biedra) i bez kropek. Po tym fakcie możesz snuć bajki. Jesli poczujesz roznice pierdolnij sie tą tablica w łeb. (debil wylewalby po jednym piwie majac do wylania niezliczona ilosc przeciez samo sie wylewa trzeba tylko otworzyc)
- mit
- Ciekawa skala zjawiska. Degustacja piwa craftowego 5000 odsłon. Kropki na puszkach ponad 200000 odsłon. Uspokoiłeś tysiące gardeł, że znów mogą w siebie bezpiecznie wlewać procenty pijąc znakomite, świeże piwo ;-) . Ale wciąż spotykam ludzi, których nic nie przekona, bo im piwo z puszki z kropką gorzej smakuje. Tak się zabetonowali.
- to co powiedziales w tyle minut  można było zawzec w kilkunastu słowach-jakies 3 minuty Super dziekuje ze zmarnowales mi kawal czasu na takie pitolenie Co z ciebie za łeb
- po co robisz ten film?musisz mieć z tego jakis interes
- Nie wiem co oznaczają kropi, ale dwie uwagi :) 
1. że piwa nie było wcześniej to żaden dowód ono jest robione na podstawie klasycznego piwa z domieszką nowego smaku :) 
2. Nie róbcie z producentów puszek debili i nieudaczników bo wychodzi ze nie umieją wyprodukować partii puszek z błędem mniejszymi niż 50%  :) a do tego wizualnie nie widocznym poza kropkami :)
- O co ten cały ambaras? Przeterminowane produkty lub po prostu bez daty ważności. Można kupić w śmiesznie niskich cenach na targowisku. XD
Ludzie kupią bo tanio :D
- Można zrobić maszynę do wylewania piwa z puszek do której wkładało by się puszki , a potem maszyna otwierała by wszystkie puszki na raz i wylewała piwo do jednej kadzi :D
- To że piwo jest zabierane do browarów gotowane czy też przetwarzane w jakikolwiek sposób to rzeczywiście teoria spiskowa. Browary padały by jeden po drugim gdyby postępowały  w ten sposób. W żaden sposób nie były by w stanie zarobić na siebie, pracowników itd... A co do kropek to nie wiem co dokładnie oznaczają, ich ilość albo kolor. A wiem od znajomego który pracuje na stacji benzynowej nazwę przemilczę, że przyjeżdżają przedstawiciele danej marki piwa, zabierają piwo które straciło datę ważności do spożycia, po czym piwo przyjeżdża z nową datą. Oczywiście z datą przydatną do spożycia. A nabicie nowej daty nie jest dużym kosztem, wręcz znikomym. Kolejnym dowodem jest to że mój sąsiad kupił sobie piwo Piast Wrocławski otwiera puszkę a tu napis Piast 2012. Czyta opis na puszcze i mówi ( Ty wygrałem piwo, jak zaniosę pstryczka do sklepu to dostanę  nowe ?  Odpowiedziałem mu że tak i to zupełnie za darmo :) Po jakiś 15-20 minutach wziąłem puszkę do ręki bo coś mi nie pasowało. Napis był, z tym że był to napis PIAST 2012 a był rok 2013. Na puszce również był napis piast 2013, a zaś data przydatności do spożycia do 11.11.2012 :-)  Puszka trafiła do sklepu potem do hurtowni po czym zniknęła, jak kropla w morzu) I jak autor filmu o piwnych mitach wytłumaczy mi te dwa dowody ?
- Jadyne co mogl bys poprawic to nie przeciagac tak filmikow bo sie sluchac nie chce......przechodz szybciej do plety
- takie piwo to z powodzeniem w ostatni dzień zejdzie za 70% ceny
- ja mialem różową w piwie żywca
- Założenie ze piwo może wylewać tylko człowiek jest błędne. Mamy w końcu 21 wiek: )
- Kropki oznaczają ile razy było przelewane z tanka do tanka - im wiecej kropek tym gorzej smakuje :)
- Dokładnie jak powiedział autor pod koniec filmu, kto by był na tyle głupi żeby ,,dokumentowac kropkami'' swoje przekręty ze starym piwem ;D ...lol
- Ludzie, w marketach mają taki obrót  towaru, że żadna puszka nie leży tam pół roku na półce. Ktoś wymyśla bajki a wy w to wierzycie.  Taka puszka piwa nie leży długo nawet u pani Jadzi w Psiej Wólce.  Markety jak i zwykłe sklepy zarabiają na obrocie więc nikt sobie nie pozwoli na to aby towar leżakował pół roku lub też rok.
- na piwach np.tatry niepasteryzowanych na spodzie puszki jest wygrawerowane numery co one znaczą ??
- Pracowałem w fabryce puszek. Znam proces druku na puszce. Spód puszki nie jest drukowany. Znajdują się tylko liczby wklęsłe np.: 12, 23 itp. Widoczne gołym okiem.  pierwszy człon liczby oznacza linie produkcyjną i drukującą, drugi człon  maszynę tłoczącą z arkusza blachy puszkę. Datę przydatności do spożycia nanosi rozlewnia, bądź producent. Tajemnicze kropki mogą oznaczać linie rozlewnicze producenta. 
- kropki na puszkach są przez maszyny produkujące je, znaczy się puszkę (każda maszyna ma swój kolor ilość kropek) i jak trafi się lipna puszka to patrzą która maszyna się rozkalibrowała i naprawiają :)
- Obejrzałem (przesłuchałem) cały film i nadal nie wiem, co oznaczają kropki. Coś mi umknęło, czy Pan po prostu musiał sobie pogadać?
- Więcej ciekawych nie ma już?

Dane szczegółowe:

Tytuł: Kropki na spodzie puszki - piwne mity odc. 5..
Oglądalność: 244485.
Czas: 17m 45s w s.
Ocena: 1244 w punktach, wyższa lepiej.
Zobacz: naprawiają laptopy w Lublinie.


Wasza ocena: